Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 48,00 € a máte dopravu ZADARMO
Novinky
01.03.2021
Zásielkovňa - týždeň poštovného zadarmo
Od 1.3.2021 do 7.3.2021/23:59 sme pre Vás v spolupráci so zásielkovňou pripravili akciu poštovného ZDARMA pre všetky objednávky prepravené zásielkov... čítať celé
15.02.2021
Rich Coconut
🥥NOVINKA🥥EVELINE Cosmetics Rich Coconut   čítať celé
28.01.2020
Nový dizajn nášho E-shopu EVELINE Cosmetics
Dnes sme spustili nový dizajn nášho eshopu, ktorý prináša nové užívateľské prostredie optimalizované pre mobilné zariadenia. Zároveň prináša nový obje... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
 
 1. Úvod
 2. Prístroje na pleť a telo
 3. BENUS - LASEROVÝ PRÍSTROJ NA ODSTRAŇOVANIE CHĹPKOV

BENUS - LASEROVÝ PRÍSTROJ NA ODSTRAŇOVANIE CHĹPKOV

VENUS/BENUS - Laserový prístroj na odstraňovanie chĺpkov na domáce použitie. Názov VENUS zmenil výrobca na BENUS pravdepodobne z dôvodov rešpektova... celý popis
Dostupnosť
na externom sklade
Bežná cena
385,00 €
125,00 €
104,17 €
bez DPH
ks
Strážiť cenu / dostupnosť
Kompletné špecifikácie

VENUS/BENUS - Laserový prístroj na odstraňovanie chĺpkov na domáce použitie. Názov VENUS zmenil výrobca na BENUS pravdepodobne z dôvodov rešpektovania práv priemyselnoprávnej ochrany.

Obsahuje: laserový prístroj, 2 bezpečnostné kľúče na zapnutie, adaptér, manuál

POPIS PRODUKTU

ODPORÚČAME PREČÍTAŤ SI DOLE UVEDENÉ INFORMÁCIE PRED ZAKÚPENÍM PRÍSTROJA! OBOZNÁMIA VÁS PODROBNE S PRÍSTROJOM A ZISTÍTE, ČI JE PRE VÁS VHODNOU ALTERNATÍVOU (FARBA VAŠEJ PLETI, KONTRAINDIKÁCIE ATĎ.)

Laserový prístroj odstraňuje chĺpok tak, že korienok vypáli. V žiadnom prípade si nesvieťte na sietnicu alebo na oblasť okolo očí. Laserový lúč namierte priamo na chĺpok. Zapnutie a vypnutie je cez bezpečnostný kľúč.

Ako funguje laserový depilátor?

Laserový depilátor má vlnovú dĺźku 808nm. Laser prechádza pokožkou a je absorbovaný melanínom, zahreje vlasový folikul, ktorý sa následne teplom zničí a postupne sa rast zastaví úplne.

Je rozdiel medzi domácim laserovým ošetrovaním Benus a laserovým odstraňovaním chĺpkov v kozmetických salónoch?

Benus používa tú istú technológiu ako komerčné laserové prístroje na odstraňovanie chĺpkov na klinikách alebo v salónoch. Avšak permanentné odstránenie chĺpkov s prístrojom Benus je za zlomok ceny oproti ošetreniu na klinikách. Laserové odstránenie chĺpkov vyžaduje niekoľko sedení na dosiahnutie trvalého výsledku. Teda musíte zaplatiť viackrát, kým dosiahnete ošetrenie jednej oblasti. Za Benus zaplatíte len raz a používate, ako potrebujete.

Ktoré oblasti môžu byť ošetrované?

Všetky oblasti okrem okolia očí. Celkom bežne sa ošetruje tvár, líca, pod nosom, krk, hruď, čelo, podpazušie, chrbát, čiara bikín, nohy a brucho.

Aké výhody ponúka laserový depilátor Benus?

 • jednoduché použitie
 • minimálny pocit pálenia
 • efektívny
 • pre domáce použitie s rovnako efektívnou technológiou ako profesionálne laserové depilátory používané v profesionálnych salónoch
 • vhodné pre všetky typy pleti vrátane tmavej


Ako dlho trvá aplikácia, napr. depilácia jednej dolnej končatiny?

Depilácia trvá približne hodinu v závislosti od dĺžky, hustoty a hrúbky chĺpkov.

Čo by som mala pociťovať?

Depilácia je bezbolestná. Pokiaľ pociťujete pálenie alebo iné nepríjemné pocity, znížte intenzitu. Citlivejšie osoby alebo na citlivejších miestach môžete cítiť mierne pálenie.

Ako Benus používať?

1. Chĺpky je vhodné depilovať, keď dosahujú dĺžku 1-2mm.

2. Pri prvom použití si zvoľte nízku intenzitu. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri vysokej intenzite.

3. Je normálne, keď pociťujete mierne pálenie. Danú časť tela je dobré ošetriť raz za 2 týždne, pričom väčšinou postačujú 4 opakovania depilácie.

4. Môže sa vám zdať, že chĺpok stále rastie. Je to v dôsledku toho, že je vytláčaný von. Chĺpok odpadne sám. Pri pravidelných aplikáciách prestane rásť úplne.

5. K vypadnutiu chĺpkov a korienkov dochádza 10-14 dní po aplikácii. V prípade potreby si ich odstráňte sami a zvyšky, ktoré ostanú vo vnútri, sa uvoľnia samy.

Akú si môžem zvoliť intenzitu?

Benus ponúka intenzitu slabú, strednú a silnú.

Kedy môžem zapnúť laserové vyžarovanie?

Keď máte laser priložený k pokožke, spustite laserový lúč.

Čo môžete očakávať?

Pre dlhotrvajúci efekt je potrebné aplikovať depilátor 6-8 mesiacov. Po 3 aplikáciách nedochádza k viditeľnej zmene. Neskôr spozorujete, že chĺpok je svetlejší a jemnejší. Po 5 ošetreniach zaznamenáte výrazný pokles objemu chĺpkov. Po 10 aplikáciách budete mať krásnu pokožku bez chĺpkov, akoby ste ich tam nikdy nemali. Rýchlosť trvalého odstránenia je individuálna. Všetko závisí od typu pokožky a typu chĺpku. Svetlejšia pokožka s tmavými chĺpkami má výsledky po jednej aplikácii. Pre trvalý efekt je však potrebné aplikácie opakovať.

Môže jediná aplikácia odstrániť chĺpky?

Nie, pretože rast chĺpkov prechádza 3 fázami - Anagen, Catagen a Telogen. Z časového hľadiska sa cyklus rastu chĺpkov (hlavne Anagen) líši u každého človeka. 4 aplikácie sú potrebné.

Na čo si mám dávať pozor?

Nevystavujte depilované miesto slnečnému žiareniu 2-3 dni po aplikácii a horúcej vode 1-2 dni po aplikácii. Odporúčame studenú sprchu.

Typ lasera

Diode Laser

Vlnová dĺžka

808nm

Výkon

DC.9V.1200mA

Balenie obsahuje

Prístroj, adaptér, manuál, chladiaca emulzia, ošetrujúca emulzia

Epilácia laserom - ako to funguje? Čo si treba uvedomiť predtým, než si prístroj zakúpite?

 • Laserové fotóny vhodnej vlnovej dĺžky prenikajú cez pokožku. Ako z našich stránok viete, najhlbšie do tela cez povrchové bariéry zabudované v pokožke vstupuje červené svetlo. Preto sa volí cca 800nm, čo je väčšia vlnová dĺžka ako má červené svetlo.
 • Svetlo lepšie preniká svetlou pokožkou s nízkym podielom melanínu a pigmentov. Tak má aj v hĺbke dostatočný efekt.
 • Svetlo sa lepšie absorbuje tmavými štruktúrami pokožky, teda tmavé chĺpky absorbujú viac svetla a ich tmavé vlákna a cibuľky sa zahrievajú viac ako u svetlých chĺpkov.
 • Ak teda u niekoho metóda funguje lepšie a u niekoho slabšie, je to výsledok horeuvedených prirodzených faktorov.
 • U človeka s tmavou pleťou a svetlými chĺpkami to takmer nebude fungovat a naopak u svetlej pokožky a tmavých chĺpkov je účinok perfektný a efekt sa dosiahne nižším počtom aplikácií. Tento jav sa nazýva selektívna fototermolýza. Chĺpok sa energiou zahrieva na vysokú teplotu, vyššiu ako okolité tkanivo, a tým sa dosiahne jeho postupné odstránenie. Chĺpok postupne vypadne. Používajú sa na to IPL prístroje (intenzívne pulzné svetlo) alebo lasery.
 • Epilácia sa má opakovať cca 8x, to je individuálne, v dostatočnom časovom odstupe, keď sa objavia nové chlpky a staré už boli odstránené. Chĺpky v raste sú tmavé a tak sa ľahšie odstraňujú. Preto je po aplikácii vhodné počkať na vypadnutie starých chĺpkov a začiatok rastu nových chĺpkov.

Aké sú obmedzenia?

 • Fotocitlivosť spôsobená liekmi alebo daná geneticky
 • Jazvy, ktoré sa tvoria alebo hoja
 • Infekcie, zápaly a rôzne ochorenia
 • Užívanie produktov ovplyvňujúcich syntézu pigmentov, sfarbenie pokožky
 • Silné opálenie pred zákrokom


Upozornenie:

 • Zákrok nie je bezbolestný, pri ošetrení veľkej plochy je možné užiť prípravky proti bolesti. Po zákroku sa môže objaviť reakcia ako po opálení na slnku, ktorá pretrváva pár dní. Častejšie sprchovanie a vlhčenie ošetrených oblastí spríjemňuje tieto pocity.
 • Výsledok je individuálny a závisí od horeuvedených faktorov. Postupne sa dosiahne redukcia výrazne farebne odlišných chĺpkov a chlpky sa postupne zjemnia. Pretože majú svoju genézu a stále sa tvoria, zákrok je potrebné opakovať.


Ako si vybrať v systémoch na odstraňovanie chĺpkov?

 • IPL (intense pulse light, tj. intenzívne pulzné svetlo) je vhodné na odstraňovanie chĺpkov v oblasti bikín, chrbta, nôh a tváre. Pulzy svetla smerujú energiu do vlasových korienkov.
 • Diódové lasery útočia na melanín v chĺpkoch, ktoré sa potom zahrievajú. Majú len minimálne vedľajšie efekty, niekedy sčervenanie pokožky. Používajú sa, opäť opakovane. Sčervenanie zmizne do pár dní.
 • Rubby laser je vhodný aj na svetlejšie chĺpky. Nemal by sa používať na tmavšiu alebo opálenú pleť. Je efektívny a pomerne bezbolestný. Vlnová dĺžka je 694,3nm.
 • Alexandritový laser je vhodný na veľké partie, vhodný na svetlejšiu a jemne sfarbenú pokožku. Vlnová dlžka 755nm.
 • Nd:Yag lasery sú najnovšie. Hodia sa aj na tmavšiu pleť. Pleť sa vopred napustí čiernym mliekom, ktoré má preniknúť ku vlasovým korienkom. Mlieko obsahuje látku, ktorá dobre absorbuje vlnovú dĺžku tohto lasera. Tieto lasery patria medzi infračervené s vlnovou dĺžkou viac ako 1000nm.


Ak chĺpky znovu narastú, aplikáciu treba opakovať.

Princíp je ten istý, vlnové dĺžky sa používajú rôzne, a každý sme iný.

Svetlo na depiláciu je už tak rozšírené, že nikto nepochybuje o tom, že to funguje. Niektoré lasery predsa odstraňujú aj tetovanie, pigmentové škvrny, až režú tkanivá a odparujú materiály.

Napríklad ak má IPL dĺžku 560 až 1200nm, funguje proti sčervenaniu a na omladenie pleti, 590 až 1200nm na normalizáciu pigmentu a omladenie. U tmavšej pleti ideme hore k 640 až 1200nm. Na odstraňovanie chĺpkov slúži 695 až 1200nm. A u tmavšej  pleti je to opäť bližšie k infra - 755 až 1200nm.

Vidíme, že infračervené svetlo je veľmi zaujímavé a ak má správne nastavené vlastnosti, funguje proti bolestiam, po poraneniach a proti reume, artritíde a hreje. Aj tu pripravujeme nový produkt, lebo chceme bojovať aj proti bolesti.

 

POROVNANIE

 


 BENUSXEMOSRUBIA 2V1ESPILESPIL 2V1
TYPLaserLaserIPL svetloIPL svetloIPL svetlo
FUNKCIEOdstraňovanie chĺpkovOdstraňovanie chĺpkovOdstraňovanie
chĺpkov
Odstraňovanie
chĺpkov
Odstraňovanie
chĺpkov
   Fotoomladzovanie Fotoomladzovanie
   Odstraň. 
Pigmen. Škvŕn
 Odstraň. 
Pigmen. Škvŕn
   Odstraň. Jazvičiek po akné Odstraň. Jazvičiek po akné
ŽivotnosťBez 
obmedzenia
Bez 
obmedzenia
Závisí 
od intenzity
Závisí 
od intenzity
Závisí 
od intenzity
   1-100 0001-80001-8000
   2-85 0002-70002-7000
   3-75 0003-60003-6000
   4- 65 0004-50004-5000
   5 - 50 0003-30003-3000
Náhradná lampa  NIEÁNOÁNO
Nahradné lampy   Na fotodepiláciuNa fotodepiláciu
     Na fotoomladzovanie
DepiláciaPo jednom 
chĺpku
Po jednom 
chĺpku
10x30mm 
plocha naraz
20x30mm 
plocha naraz
20x30mm
plocha naraz
PredprípravaNa chĺpky 
1-2mm dlhé
Na chĺpky 
1-2mm dlhé
Na oholenú pokožkuNa oholenú pokožkuNa oholenú pokožku
Úspešnosť50-70%50-70%70-90%70-90%70-90%
VhodnéNa domaNa domaNa doma
Do kozmet. Centier
Na doma
Do kozmet. Centier
Na doma
Do kozmet. Centier
     
Tovar zaradený v kategóriách

Facebook

kde nás nájdete

EVELINE / Ostravská 6 / Košice

Logo
EVELINE.eu.sk
Zákaznícka podpora EVELINE.eu.sk
(Po-Pia ) 9:00-18:00
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.